Navigáció átugrása

Felszállás az autóbuszra
Utazás közben

A hálózat

Nyíregyháza közösségi közlekedését egy 48 autóbuszvonalból álló hálózat látja el. A város belterületén az autóbuszok az utasok igényeihez igazítottan, sűrűn és ütemesen közlekednek, jellemzően reggel fél 5-től este fél 11-ig.

A forgalmasabb törzsvonalakon munkanapokon, csúcsidőben akár 10 percenként, azon kívül 20-30 percenként, hétvégén és esténként átlagosan 30-60 percenként indulnak a járatok, amelyek a külső részeken több ágra válnak szét: az alap viszonylattól eltérő útvonalakat általában a vonalszám mögötti betűjelzéssel (pl. Y-nal) jelöljük az autóbuszok kijelzőin. A betétjáratok, tehát a teljes útvonalon nem végig haladó járatok jelzése az „A”.

Az ipari területek, üzemek kiszolgálására, a műszakváltásokhoz igazodóan közlekednek a 90-es (90 és 96 közötti számú) járatok.

A külterületek, bokortanyák kiszolgálására közlekednek a „H” jelű járatok (H31, H32, H35, H40). Ezen vonalak teljes hosszára csak külterületi összvonalas bérletjegy érvényes. Az Autóbusz-állomástól a külterületi szakaszhatárig belterületi bérletjegyeket, a külterületi szakaszhatártól a külső végállomásig külterületi egyvonalas bérletjegyet is lehet váltani.

A nyíregyházi autóbuszvonalak többsége három nagyobb végállomásról indul és érintve a belvárost haladnak kifelé a külső végállomásuk felé. Ez a három fő végállomás a Vasútállomás, az Autóbusz-állomás és az Örökösföld. Ezen kívül még több járat végállomása található a Jósavárosban és a Sóstói úti kórháznál.

Az utazás megtervezése

Térképek

A város fontosabb csomópontjain megtalálható a Nyíregyháza autóbusz-hálózatát bemutató térkép, amely más egyéb térképpel együtt a honlapunkról is letölthető.

Google utazástervező

A Google térkép tartalmazza Nyíregyháza helyi közlekedését, így a térképen  egy megállóra kattintva leolvasható az adott megállóból induló járatok indulási ideje, vonalszáma, céliránya. A térkép utazástervezőjével a nyíregyházi járatokon történő utazását is megtervezheti.

Megállóhelyek

Az autóbuszok megállóit mindig kék, autóbuszos „Kresz” tábla jelzi, ami alatt látható az adott megálló nevét tartalmazó tábla.

Menetrendek

A város minden megállóhelyén, a megálló oszlopon megtalálható az adott megállóhelyet érintő autóbuszvonal menetrendje. Ezek a hirdetmények a járatok adott megállóból történő indulását* mutatják.

A hirdetmény tetején megtalálható az adott vonal vagy vonalcsalád száma/jelzése, az adott megálló neve és a célirány.

A bal oldalon, függőlegesen látható a vonal megállóinak felsorolása – menetirány szerint fentről lefelé. Az aktuális megálló ki van emelve, az ezt megelőző megállók szürkék. Az aktuális megállóhoz mérve olvasható le a későbbi megállókig számolt átlagos menetidő (ami átlagos, tehát hétvégén vagy késő este annál kevesebb, míg csúcsidőben több lehet a valóságban).

Az indulási időpontok a vonalak menetrendi jellemzőitől függően különböző bontásban (tanítási nap, tanítási szünetes munkanap, hétvége, szombat, vasárnap) egy-egy táblázatban vannak felsorolva, ahol az indulás percei óránként egy-egy sorba vannak rendezve.

Az egyes indulási időpontok mögött esetlegesen lévő betűjelzésekkel az alap útvonaltól való eltérést jelezzük. Ezek magyarázata a hirdetmény alján található.

*Jelenleg a H-s vonalak esetében a megállókban még a régi típusú hirdetmények találhatók, ezeken a járatok végállomási indulási ideje olvashatók, amihez hozzá kell adni a megállólista mellett látható menetidő értéket, hogy megkapjuk az adott megállóból történő indulási időt.

Menetrendi információk a honlapon

A honlapon megtalálható minden vonal menetrendje, illetve a megállóhelyi menetrendi hirdetmények is letölthetők az adott vonal adott irányú megállójának kiválasztásával.

Jegyvásárlás

Az autóbusszal történő utazáshoz menetjeggyel vagy előre megváltott bérlettel kell rendelkezni.

A jegy- és bérletárakat itt találhatja.

Menetjegyek és az összes bérlet megvásárolható a pénztárinkban.
A pénztárak címe, elérhetősége és nyitvatartása itt nézhető meg.

Menetjegyet az autóbuszvezetőnél is válthat, készpénzért.

Nyíregyháza helyi autóbusz-bérletei a MÁV applikációban megvásárolhatók.

Felszállás az autóbuszra

Az autóbuszokra az első ajtón át lehet felszállni. Ez alól csak a kerekesszékesek és a babakocsival közlekedők a kivételek, akik a középső ajtót vehetik igénybe.

Felszálláskor kérjük, hogy az előreváltott menetjegyét érvényesítse a vezetőfülke melletti készülék segítségével és mutassa be a kezelt jegyet a járművezetőnek.

Az járművezetőnél is lehet menetjegyet vásárolni készpénzért. Az ekkor vásárolt jegyet is érvényesíteni kell.

Felszállás után, kérjük, hogy lehetőség szerint a buszban haladjanak hátrafelé, hogy az utasok elől ne torlódjanak fel.

Utazás közben

Kérjük, hogy utazás közben mindig kapaszkodjanak, ha van rá lehetőség, foglaljanak helyet. Kérjük, hogy adja át a helyét az idősebb, mozgáskorlátozott utastársai vagy várandós anyukák számára.

Az autóbuszok belső terében található monitoron látható az adott járat vonalszáma és célirány, illetve a következő megállók. Ez utóbbit a hangosbemondásban is hallhatjuk.

Ha le szeretne szállni, kérjük, nyomja meg idejében a leszállásjelző gombot. Az autóbusz csak abban az esetben áll meg a megállóban, ha a leszállási szándékot jelezték, vagy ha van felszálló utas.

A jegyét a leszállásig őrizze meg, mert azt utazás közben bármikor ellenőrizhetik.